Děkujeme!

2. 12. 2019

Blíží se Vánoce a doba adventu vybízí k dávání dárků. Když se však nad tím zamyslíme, není důležité, kdy dárky dáváme, ale především mají-li svůj smysl. Nedávno si tak svůj předvánoční dar vyzvedli ošetřovatelé vlašimské Záchranné stanice pro zvířata.

 

„V listopadu jsme přebírali výtěžek sbírky, kterou na podporu naší činnosti uspořádala společnost Makro. Na světový den zvířat, tedy 4. října, zde lidé mohli nakoupit různé věci pro zvířátka a zanechat je na sbírce vyhrazeném místě přímo v prodejně. Společnost Makro pak navíc hodnotu vybraného daru zdvojnásobila a darovala nám poukaz odpovídající hodnotě vybraného zboží, za který jsme mohli nakoupit další potřebné věci do stanice,“ informuje o nedávné dobročinné akci Anna Dittrichová, ošetřovatelka Záchranné stanice pro živočichy ZO ČSOP Vlašim.

Poštolky, ježci, netopýři, veverky a spousta dalších druhů zvířat se denně dostávají do střetu s naší civilizací. Cílem Záchranné stanice je pomoc divokým zvířatům, která se zranila, někde uvízla či třeba osiřela. Navíc se Stanice snaží vzdělávat širokou veřejnost a poukazovat na možnosti prevence zraňování těchto zvířat.

„V letošním roce se podařilo Makru vybrat krmení v hodnotě 9 702 Kč. Když jsme si pro dary dojeli, za poukaz jsme navíc nakoupili další druhy krmení a také čisticí prostředky. Bylo toho opravdu hodně. Jen tak tak jsme to poskládali do auta,“ sděluje skvělý výsledek sbírky paní Dittrichová, která všem zúčastněným jménem pacientů moc děkuje.

Záchranná stanice je nezisková organizace, která by bez přízně sponzorů a dárců mohla jen stěží vykonávat svoje poslání. Každá pomoc má pro ni proto velký význam.

Autor: Ing. Michala Jakubův
Kategorie: Tiskové zprávy
Projekt: Záchranná stanice ZO ČSOP Vlašim

2019-12-03T09:11:03+01:00
Přejít nahoru