„Děkujeme!“

Úvodní stránka/Aktuality/„Děkujeme!“

9.11.2018

Ošetřovatelé vlašimské zvířecí Záchranné stanice jezdí pro zraněné pacienty, léčí je, krmí, čistí jim voliéry a to vše proto, aby je mohli navrátit zpět do přírody. Ročně rukama ošetřovatelů projde až 600 zvířat!  Jen o málo z nich by mohli pečovat, nebýt sponzorů a dárců, kterým patří nevýslovný dík.

„Provoz léčebného areálu a péče o zraněná zvířata spolykají ročně nemalé finanční náklady.  Velkou část našeho rozpočtu kryjí dary sponzorů. Bez nich by to nešlo,“ sděluje Anna Dittrichová, ošetřovatelka Záchranné stanice pro živočichy ZO ČSOP Vlašim.

Aneb jak se říká, peníze jsou až na prvním místě. Bohužel. Naštěstí se ale stále najdou lidé, kteří chtějí pomáhat. Penězi, věcnými dary či přiložením ruky k dílu.

„Makro v rámci světového dne zvířat 4. 10. 2018 uspořádalo sbírku krmiva pro naše zvířata. Lidé měli možnost zakoupit v makru granule, konzervy, různé směsi – vše se pak odkládalo na palety, které tam byly připraveny na toto krmivo. Celkem bylo vybráno krmení v hodnotě 20.345 Kč,- . Následně nám Makro krmení dovezlo do stanice a přivezlo dárkový poukaz ve stejné hodnotě, jako bylo krmení vybráno. Dostali jsme tedy 20.345,- a za tuto částku si můžeme v Makru vybrat, co budeme do stanice potřebovat. Takže určitě velké poděkování patří také právě jim,“ popisuje nedávnou akci slečna Dittrichová.

Na jaře Stanici pomohli účastníci kampaně pod patronátem Nadace Partnerství, kterou významně podpořil Libor Podmol, mistr světa ve freestyle motokrosu.

„A další poděkování patří organizátorům Blešího trhu Bezpeněz v Ledči nad Sázavou, který organizují dobrovolníci. Jedná se o trh, kam lidé mohou přinést jakékoliv staré oblečení a hadry a zároveň si mohou odnést jiné oblečení, co přinesl někdo jiný. Taková výměna. To co zbyde, roztřídí a poskytnou do dětských domovů a do různých organizací jako je ta naše. V minulosti už jsme od nich dostali spoustu hadrů do pelíšků pro zvířata, momentálně organizovali trh 27. 10. 2018 a znovu nás takto podpoří. Takže velké poděkování i jim,“ pokračuje se slovy díků Anna Dittrichová.

Krmení, hadry, staré noviny,… Je spousta způsobů, jak se lze do péče o divoká zvířata v nouzi zapojit. Je zřízen i sbírkový účet a DMS. V minulosti přímo v léčebném areálu proběhl například pracovní teambuilding, kdy se uklízelo a řezalo dřevo na zimu. Více informací, jak je možné se zapojit, najdete na stránkách stanice www.pomoczviratum.cz v sekci Jak nám můžete pomoci. A co dodat závěrem?

Děkujeme!“ vzkazuje Anna Ditrichová za svoje zvířecí pacienty.

Foto: Předání daru od společnosti Makro. (autor: Archiv ZO ČSOP Vlašim)

Autor: Ing. Michala Jakubův
Kategorie: Tiskové zprávy
Projekt: —–

2018-11-09T10:40:41+01:00
Přejít nahoru