Hmyzák 2018

28.10.2018

Celá akce se odehraje 28. 10. 2018 v prostorách Podblanického ekocentra ČSOP Vlašim.

Loňský ročník měl obrovský úspěch a festival navštívilo více jak 500 účastníků všech věkových kategoriích.

Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program, ze kterého si jistě vybere každý člen rodiny. Vše se rozběhne v 10:00 a ihned u vstupu budou příchozí moci ochutnat speciální welcome drink. V letošním ročníku ovládne hmyzí kuchyň Patrik Trubačík, šéfkuchař vyhlášené restaurace Amigo Steak House. Pod jeho taktovkou bude především příprava speciálního hmyzího menu, které se bude v průběhu dne podávat rovnou dvakrát. I letos bude připraveno několik stánků s hmyzími pokrmy na všechny možné způsoby. Oproti loňskému roku bude letos výrazně zvýšená nabídka hmyzích dezertů, o jejichž přípravu se postará cukrářský tým. Samozřejmě nebudou chybět ani stánky s regionálními produkty.

V průběhu festivalu bude k vidění kulinářská show, kterou povede Petr Švingr, hlavní iniciátor akce. Během celého dne bude uskutečněno několik zajímavých tematických přednášek, kde se mimo jiné dozvíte mnoho informací, týkajících se významu včel, či důležitosti ochrany hmyzu. Pro zahrádkáře bude určitě velmi poutavou a užitečnou přednáškou „jak nalákat užitečné druhy hmyzu do zahrady“, spojenou s ukázkou výroby hmyzích domků. O zábavu nejen Vašich dětí se postará loutkové divadlo Vysmáto, které pro loňský úspěch vystoupí hned dvakrát. Účastníci festivalu se dále mohou těšit na výstavů sklípkanů, které představí klub chovatelů Terra Hobby Vlašim.

Festival bude zakončen v podvečerních hodinách po hmyzí afterparty. Podrobný program je ke zhlédnutí na stránkách ČSOP Vlašim a na naší facebookové stránce.

Celodenní vstupné včetně ochutnávek hmyzích dobrot činí letos 120 Kč na osobu. Pokud si zvolíte rozšířené vstupné, které navíc obsahuje speciální hmyzí menu, bude Vás celodenní vstupenka stát celkem 200 Kč. Vstupenku je možné zakoupit také v předprodeji na stránce www.eko-obchod.cz . Letošní akce bude realizována s přispěním Středočeského kraje a její výtěžek půjde na podporu zraněných zvířat v záchranné stanici.

Pro více informací o festivalu kontaktujte iniciátora akce Petra Švingra (tel. 602 665 410, petr.svingr@csop.cz )

Tuto informační kampaň finančně podporuje Ministersvo zenědělství

Autor: Petr Švingr
Kategorie:
Projekt: Středočeský kraj
Středočeský kraj

2018-10-28T12:09:50+01:00
Přejít nahoru