„Hledáme nový domov“

Úvodní stránka/Aktuality/„Hledáme nový domov“

11.09.2018

Hledáte zvířecího společníka? Pročítáte inzeráty útulků a rozhodujete se mezi psem a kočkou? Co si tak ale pořídit výra, káni anebo třeba poštolku? Trvale handicapovaná zvířata z vlašimské Záchranné stanice hledají nový domov.

„V současné době máme ve stanici několik zvířat, která se už bohužel nemůžou vrátit zpět do volné přírody. Jedná se především o dravce, u kterých byla nutná částečná či úplná amputace křídel. Jejich přežití je závislé na lidské pomoci,“ popisuje Anna Dittrichová, ošetřovatelka Záchranné stanice pro živočichy ZO ČSOP Vlašim.

Taková zranění jsou nejčastěji způsobená po nárazu do elektrického vedení, nebo při srážce s autem. Oboje jsou přitom jedny z nejčastějších důvodů, proč se zvířata do Záchranné stanice dostávají.

„Některá takto handicapovaná zvířata nachází nový domov v naší expoziční části či u kolegů v jiných stanicích. Řada z nich však zůstává v léčebných voliérách, kde zabírají místo novým pacientům. Proto tato handicapovaná zvířata nabízíme lidem do depozitů,“ informuje slečna Dittrichová.

Ale pozor. Chov zvířete z volné přírody rozhodně není o stlučení ledajaké voliéry a zbytcích z kuchyně. Tato zvířata potřebují dostatek prostoru, vhodné životní podmínky a o krmení ani nemluvě. Ošetřovatelé je proto nepředají jen tak komukoli na potkání.

„Seznam zvířat, která jsou k dispozici, uvedeme případným zájemcům po telefonu 777 800 460, či emailem. To samé informace ohledně velikosti výběhu, o potřebném vybavení, legislativních podmínkách chovu a tak dále. Nenabízíme zvířata k prodeji, ale hledáme jim nový důstojný domov,“ poukazuje ošetřovatelka Záchranné stanice.

Pokud patříte již mezi zkušenější chovatele a máte možnost zajistit některému z těchto zvířat dobré životní podmínky, věřte, že si k němu najdete cestičku a brzy se stane dalším důležitým členem vaší rodiny.

Autor: Ing. Michala Jakubův
Kategorie: Tiskové zprávy
Projekt: Záchranná stanice

2018-09-11T17:32:37+02:00
Přejít nahoru