Oprava výjezdového auta díky podpoře Lesů České republiky a ČSOP

Úvodní stránka/Aktuality/Oprava výjezdového auta díky podpoře Lesů České republiky a ČSOP

29.11.2018

Záchranná stanice pro živočichy ČSOP Vlašim se v letošním roce zúčastnila výběrového řízení na podporu národní sítě záchranných stanic, společného programu ČSOP a Lesů České republiky.

Ve výběrovém řízení uspěla s projektem s názvem: Opravy automobilu využívaného pro výjezdovou službu Záchranné stanice pro živočichy ČSOP Vlašim.  Záchranná stanice byla tak podpořena částkou celkem 25 000 Kč.

Český svaz ochránců přírody Vlašim provozuje již 23 let záchranou stanici pro zraněné živočichy, která pro účely výjezdových služeb pro zraněná zvířata využívá osobní automobil značky Škoda Yeti. Automobil je pro tyto účely používán již od roku 2012 a za tu dobu již najel 249 083 km. Vzhledem k tomu, že je automobil každodenně zatěžován a často je využíván i v nepříznivých terénech, dochází k jeho opotřebování a je potřeba opravit několik závad. Záchranná stanice přijme ročně 600 – 700 zvířat a pro většinu z nich je třeba dojet a zajistit jejich ošetření, proto je pohotovostní automobil pro chod záchranné stanice naprosto nepostradatelný a musí být denně k dispozici. Nyní díky podpoře ČSOP a Lesů České republiky je automobil opět plně funkční a připravený vyjíždět každý den do terénu.

Autor: Petr Švingr
Kategorie:
Projekt: ——

2018-11-29T12:21:42+01:00
Přejít nahoru