Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček adoptoval handicapovanou káni lesní

Úvodní stránka/Aktuality/Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček adoptoval handicapovanou káni lesní

27.03.2017

Vlašim. V pondělí 27. 3. 2017 navštívil na své cestě po Benešovsku vlašimskou paraZOO předseda Poslanecké sněmovny parlamentu ČR Jan Hamáček. Při té příležitosti adoptoval handicapovanou káni lesní a vybranému samečkovi dal  jméno Vašek.

Krátká návštěva pana Hamáčka v paraZOO byla zaměřena na vzdělávací a výchovnou činnost Českého svazu ochránců přírody Vlašim, která probíhá mimo jiné právě v paraZOO. Adopcí přispěl pan Hamáček na celoroční péči a potravu pro jednu z kání, které paraZOO chová.

V paraZOO jsou umístěná trvale handicapovaná zvířata Záchranné stanice pro živočichy Vlašim, která se už nemohou vrátit do volné přírody. „Káně Vašek se popálila na drátech elektrického vedení a přišla tak o část křídla,“ vysvětluje původ právě pokřtěného dravce Alena Konvalinová, vedoucí paraZOO, a dodává, že spolu se srážkami s dopravou jde o nejčastější příčinu úrazů dravců.

Po symbolickém křtu si pan Hamáček s doprovodem prohlédl paraZOO a vyzkoušel si krmení vyder. Návštěvu zakončil podpisem adopční listiny.

Autor: Mgr. Kateřina Červenková
Kategorie:
Projekt: ——

2017-03-27T15:05:12+02:00
Přejít nahoru