Trojí vzlet ke svobodě

Úvodní stránka/Aktuality/Trojí vzlet ke svobodě

13.08.2017

Nejen letadla startují na vlašimském letišti. V pátek 11. srpna zde svoji druhou šanci odstartovaly tři mladé poštolky obecné, které byly v péči místní zvířecí záchranné stanice. Na cestu ke svobodě je přišel doprovodit starosta Města Vlašim a klienti vlašimského Domova pro seniory.

„Vypouštěli jsme mladé jedince, kteří moc brzy opustili hnízdo a dostali se proto do naší péče. Ve stanici jsme je jen dokrmili a pomohli se jim bezpečně rozlétat,“ popisuje příčinu příjmu ptáků Petr Švingr ze Záchranné stanice pro živočichy ČSOP Vlašim.

Poštolky obecné jsou jedni z nejčastějších pacientů záchranné stanice. Často bývají popálené proudem elektrického vedení, sražené dopravou anebo se k rukám ošetřovatelů dostávají právě osiřelá či jinak ohrožená mláďata. Vypouštění ptáci měli štěstí. Nebyli zranění a ve stanici tak strávili pouze jeden měsíc.

„Jednu poštolku vypustil vlašimský starosta Mgr. Luděk Jeništa. Ten si poštolky doslova oblíbil. Dvě poštolky pak vzlétly přímo z rukou seniorů. Všichni byli nadšeni a obohaceni o krásný zážitek. Má to smysl!“ pokračuje Petr Švingr.

K vypouštění zvířat zpět do přírody se snaží zvát veřejnost, aby ji prostřednictvím nevšedního zážitku seznámili s českými divokými zvířaty, upozornili na příčiny jejich zraňování a zároveň na důležité možnosti jejich ochrany. Poštolky obecné můžete často zahlédnout za letu nad polem anebo posedávat na větvích a budovách přímo ve městě, kde některé i hnízdí. Přesto vidět ji z blízka, či ji dokonce držet v rukou, je něco zcela jiného a nezapomenutelného.

„Již připravujeme akci s vypuštěním tří sýců, což bude velká událost. O místě a termínu konání budeme brzy informovat,“ dodává na závěr Petr Švingr.

Autor: Ing. Michala Jakubův
Kategorie: Tiskové zprávy
Projekt: EVVO v Záchranné stanici pro živočichy
EVVO v Záchranné stanici pro živočichy

2017-08-13T13:59:09+02:00
Přejít nahoru