Vydrýsek z propustě

Úvodní stránka/Aktuality/Vydrýsek z propustě

5.11.2018

Podzim již tradičně patří ve vlašimské Záchranné stanici především ježkům. O doslova zpestření nedělní služby se tak postarala malá vydra z Čisovic.

„V neděli 4. listopadu jsme dostali informaci o mláděti vydry, které hlasitě pískalo uprostřed obce. Schovávalo se ve „vodní propusti“ – v rouře vedoucí kolem potoka a bylo nutné jej dostat ven,“ informuje Anna Dittrichová, ošetřovatelka Záchranné stanice pro živočichy ZO ČSOP Vlašim.

Ošetřovatelé stanice se tedy museli rozdělit. Jeden se pokusil napasovat do úzké roury a snažil se dostat mládě na druhou stranu, kde čekal druhý ošetřovatel, aby vydru polapil. Celou záchrannou akci sledovalo s nadšením několik místních obyvatel.

„Mládě nejspíše přišlo o matku, a tak se dostalo až do centra obce, kde už bylo značně vyhládlé. Po odchytu jsme jej prohlédli a převezli k nám do stanice. Postupně jej budeme rozkrmovat a zůstane u nás, dokud nepovyroste a neosamostatní se,“ doplňuje mladá ošetřovatelka.

Tato mladá vydra není jediným zástupcem svého druhu, o kterého nyní ve stanici pečují. Od srpna je stanice náhradním domovem také pro mladou vydru z Pacova. A bohužel se stále najdou i případy travičství.

„V pátek jsme přivezli starší mládě vydry z veterinární ordinace Kostelec nad Černými lesy – dle veterináře se jednalo pravděpodobně o otravu warfarinem. I přes okamžitou pomoc se bohužel vydru nepodařilo zachránit a druhý den uhynula,“ sděluje okolnosti dalšího případu Anna Dittrichová.

Pokud naleznete uhynulou vydru v železech anebo poblíž nějaké návnady, neváhejte kontaktovat Policii ČR. Trávení je nelegální způsob lovu a vydry navíc zákon řadí mezi zvláště chráněné druhy živočichů v kategorii druh silně ohrožený.

Autor: Ing. Michala Jakubův
Kategorie: Tiskové zprávy
Projekt: Záchranná stanice

2018-11-05T12:18:45+01:00
Přejít nahoru