Vypouštění sov v RÚ Kladruby

Úvodní stránka/Aktuality/Vypouštění sov v RÚ Kladruby

14.07.2017

Dne 13.7. ve večerních hodinách jsme úspěšně navrátili zpět do přírody dvě naše odchované sovy. Kalous ušatý vzlétl z rukou našeho čestného hosta předsedy Top 09 Miroslava Kalouska a ihned poté vyletěl z rukou klientky Rehabilitačního ústavu Kladruhy Jany Chlebinové i puštík obecný.

Děkujeme Rehabilitačnímu ústavu Kladruby, zejména paní náměstkyni Evě Talpové za pomoc s organizací akce a doufáme, že naše spolupráce bude i nadále pokračovat a sejdeme se zase někdy příště při dalším vypouštění některého z našich vyléčených zvířat. A proč to vůbec děláme? Protože svoboda a zdraví je to nejdůležitější a platí to jak pro člověka tak i pro všechny ostatní živé tvory:)

Spojení Rehabilitační ústav Kladruby a Záchranná stanice pro živočichy ČSOP Vlašim , bylo opět po delší době obnoveno a jsme za to velice rádi. Spolupráce funguje dobře, protože vyléčení pacienti naší záchranné stanice,  mohou být inspirací  lidem, kteří se v Kladrubech léčí. Obrovská houževnatost a chuť do života našich zvířecích svěřenců působí inspirativně i pro člověka .Návrat zraněných zvířat do volné přírody  dokazuje to, že i přes nepřízeň osudu mohou mít tyto příběhy štastný konec. Obě sovy byly vypuštěny symbolicky u sochy Naděje.

Autor: Petr Švingr
Kategorie: Tiskové zprávy
Projekt: EVVO v Záchranné stanici pro živočichy
EVVO v Záchranné stanici pro živočichy

2017-07-14T14:48:08+02:00
Přejít nahoru