Vyrazte v sobotu s Čiperkou za veverkami

Úvodní stránka/Aktuality/Vyrazte v sobotu s Čiperkou za veverkami

5.10.2017

Již tuto sobotu, 7. října, máte jedinečnou možnost nahlédnout za brány zvířecí Záchranné stanice nedaleko Vlašimi. Bude se totiž konat akce „Pochod s veverkou Čiperkou“, jehož cílem jsou právě veřejnosti běžně nepřístupné části areálu Stanice. A jaké pacienty tam potkáte? Třeba veverky, výra velkého, poštolky, ježky anebo mladého srnce. 

„Pochod začíná v ParaZOO, kde si od 9. do 11. hodiny můžete vyzvednout účastnickou kartu a mapu pochodu. Jeho trasa vede kolem řeky, kde vás čekají tematická stanoviště. V Záchranné stanici pak budou 11, 12, 13 a 14 hodin probíhat komentované prohlídky zázemí,“ popisuje stručně průběh akce Petr Švingr, vedoucí Záchranné stanice pro živočichy ČSOP Vlašim.

Tato akce pořádaná při příležitosti nedávno uplynulého Dne zvířat účastníky zavede do léčebných prostor, kde mimo jiné uvidí právě ošetřované pacienty. A tentokrát s veverkou Čiperkou dojdou i za veverkami.

„V tomto roce našima rukama prošla veverek celá řada. Tři se k nám například dostaly ve věku cca čtyř týdnů. Nešlo o sourozence. Byly z Javorníka, Černošic a Konopiště. Podařilo se nám je odchovat a dali jsme je k sobě, aby si nezvykaly na lidi. Minulý týden jsme je vypustili. Ihned po úklidu výběhu jsme do něj přesunuli další tři veverky. Tentokrát sourozence. Ti vypadli z hnízda při kácení stromu ve Strměchách u Pelhřimova. Byli u nás cca od věku dvou týdnů, kdy byli ještě úplně slepí. Díky zprvu velmi intenzivní pravidelné péči se je podařilo zachránit a právě na tyto veverky se budou moci kouknout účastníci Veverky Čiperky,“ seznamuje s veverčími pacienty Petr Švingr.

Podívali byste se rádi do zázemí Záchranné stanice, ale nezvládnete z nějakých důvodů ujít zhruba čtyřkilometrový okruh? Můžete v těchto výjimečných případech přijet k Záchranné stanici autem a zúčastnit se přímo prohlídky areálu. Součástí akce bude navíc soutěž o ceny a tombola.

„Startovné je 50 Kč. Výtěžek bude využit na léčbu zvířat. Kdo by rád přinesl něco pacientům rovnou, pak uvítáme například různá krmiva anebo staré noviny. Ty samozřejmě mohou návštěvníci zanechat i v místě startu, odkud si je do Stanice převezeme,“ upozorňuje Petr Švingr na jednu z možností podpory činnosti Záchranné stanice.

Nenechte si tuto příjemnou procházku ujít.

Tuto informační kampaň finančně podporuje Ministerstvo zemědělství. www.zachranazvirat.cz

Autor: Ing. Michala Jakubův
Kategorie: Tiskové zprávy
Projekt: Záchranná stanice

2017-10-05T14:13:08+02:00
Přejít nahoru